Sportovní rybolov: sezónu 2022 začínáme 1. dubna i s novými kapry

  • 3.2.2022

Sportovně rybářská zimní přestávka se pozvolna přehoupla do své druhé poloviny a můžeme tak vyhlížet start letošní sezóny. Na našem sportovním rybníku v Dlouhoňovicích u Žamberka máme naplánován začátek na pátek 1. dubna. Od té doby budeme v provozu každý den až do konce listopadu. Přijímáme rezervace na ubytování i samotná chytací místa.

Zatím naprostá většina rezervací je spojena s naší ubytovací nabídkou, ale není problém si s předstihem zamluvit své oblíbené místo i pro samotné bivakování. Kalendáře obsazenosti naší malé a velké roubenky včetně ceníku a dalších informací naleznete na našem webu v sekci ubytování. Pro ubytované rybáře automaticky držíme místa u velké roubenky (14, 15 a 16) a před malou roubenkou (7 a 8).

Ostatní chytací místa (1 – 6, 9 – 13) lze zamlouvat pro bivakování či denní výpravy. Zde kalendář obsazenosti nemáme a vždy vám podáme aktuální informaci o obsazenosti míst ve vámi požadovaném termínu. Lze k nám přijet na libovolný počet dní a nocí, lze rybařit automaticky po celou dobu pobytu (non-stop).

Ceník povolenek pro rok 2022 naleznete na našem webu zde. Cena denní povolenky (7:00 – 19:00) zůstala beze změny na 350 Kč. Cena za prvních 24-hodin lovu se letos zvýšila o 100 Kč na 600 Kč. Každých dalších 24-hodin lovu zůstalo beze změny na 400 Kč. Pro příklad tak 3 dny a 3 noci, tedy 72-hodin lovu vyjde na 1.400 Kč (600 + 2x 400).

Jako doposud v případě započtení nových 24-hodin nepočítáme celých 24-hodin (400 Kč), ale pouze polovinu 12 hodin (200 Kč). Pokud tedy například přijede rybář v pátek ráno a odjede v neděli odpoledne, tak neúčtujeme povolenku 72-hodin za 1.400 Kč, ale 60-hodin za 1.200,- Kč.

Cena nerybařícího doprovodu zůstala na 50 Kč za den a 100 Kč za 24-hodin. Doprovod stejně, jako rybář, musí dodržovat pravidla revíru a může využívat zázemí (wc, sprchu, výčep,…).

Připomínáme:

  • Od roku 2020 jsou z důvodu narušování klidu u rybníka oficiálně návštěvy zakázány. Pokud by za rybáři měl kdokoliv přijet, je třeba domluvit se se správcem, jinak porušuje řád revíru.
  • Základní pravidla rybolovu – průběžná/úniková montáž, háčky bez protihrotu nebo s mikro-protihrotem, velký keser (minimálně 70 cm rameno) a nesekání ryb při záběru.
  • Vaničkovou podložku dostane každý od nás k povolence zdarma. Je třeba, aby byla vždy mokrá a rybu je nutné v případě focení (pouze nad podložkou) polévat.
  • Parkování pouze na parkovišti u roubenky, dodržovat klid a udržovat pořádek.

V listopadu loňského roku po výlovu našeho chovného rybníka jsme dosadili 25 kaprů o váze 8 – 14 kg. Ryby mají zcela čistá ústa a v podstatě neznají háček. Věříme, že se jim bude dařit zvyšovat své přírůstky a dělat rybářům radost. Na oplátku budou snad nejen k těmto novým kapřím obyvatelům všichni u vody co nejšetrnější.