O nás

Jsme malé rodinné rybářství z podhůří Orlických hor a zaměřujeme se především na chov tradiční české ryby kapra obecného, kterého se snažíme doplňovat chovem dalších sladkovodních ryb. Hospodaříme na rybnících v okrese Ústí nad Orlicí a naše historie sahá až do roku 1993, kdy zakladatel rybářství Milan Plundra koupil první rybník. Tímto krokem odstartoval sen svůj i sen svého otce Jana mít vlastní rybník a hospodařit na něm.

Pokud však hospodaření mělo dávat nějaký smysl, bylo brzy jasné, že nemohlo zůstat pouze u jednoho rybníka. Postupně jsme se tak snažili rozrůstat a získávat další vodní plochy tolik potřebné pro tento druh specifického podnikání. V poslední době jsme začali naše působení rozšiřovat také o další činnosti, kdy vedle tradičního chovu ryb jsme zahájili maloobchodní celoroční prodej ryb a provozujeme také rybník určený pro sportovní rybolov. Na našich sádkách v Dlouhoňovicích si tak lidé mohou po celý rok zakoupit čerstvou rybu nebo nahodit udici u vedlejšího rybníka a chytit trofejní úlovek.

Vlajkovou lodí rybářství je Čermenský kapr, kterého se snažíme doplňovat chovem dalších ryb. V našich vodách plavou v hojném počtu také sumci a amuři, dále pak štiky, tolstolobici, líni, jeseteři, okouni, karasi, plotice a na sádkách pstruzi a siveni. Naše kapry chováme již od jejich narození (vytření) až do tržní velikosti (2,5 až 4 kg), což v našich podmínkách trvá zhruba 4 až 5 let. Zpravidla poslední říjnovou sobotu lovíme tyto vánoční kapry z Čermenského rybníka a po následném sádkování putuje většina z nich na štědrovečerní stůl mnoha rodin z okolí Orlickoústecka. Kapři z našeho chovu se u zákazníků těší díky jejich chuti velké oblibě, což z velké části ovlivňuje právě velmi příznivé prostředí Čermenského rybníka, který v letech 2005 až 2007 prošel velkou rekonstrukcí. Na našich sádkách v Dlouhoňovicích celoročně nabízíme kapry, pstruhy, siveny a sumce. Nárazově také amury, štiky, líny, jesetery a další ryby. Přímo na sádkách naleznete nejen naši novou prodejnu a zázemí, ale také rybník určený pro sportovní rybolov, ve kterém jsou vysazeny skutečně trofejní kusy včetně patnáctikilových kaprů, dvoumetrových sumců, metrových amurů a štik.

_MG_7085IMG_3033sumec