Rybářský řád

Rybářský řád

Nový rybník – Dlouhoňovice

 1. Převzetím oprávnění se oprávněný zavazuje řídit rybářským řádem rybníku Nový rybník – Dlouhoňovice.
 2. Rezervace chytacího místa na tel: 775 031 401, e-mail: plundra@seznam.cz
 3. Chytá se systémem „Chyť a pusť“ s možností zakoupit ulovené ryby za zvýhodněnou cenu, více níže ceník ulovených ryb. Záměr koupě úlovků je třeba vždy před lovem nahlásit porybnému. Ryba vloženo do vezírku se již nesmí vrátit do vodě.
 4. Chytá se na háčky bez protihrotu nebo nově s mikroprotihrotem! Jeden návazec! Povinná průběžná/úniková montáž! Zákaz pletených šňůr!
 5. Nutný dostatečně velký keser (podběrák), minimálně 80 cm, aby při podebírání byla celá ryba v síťce, oka keseru musí být malá, aby se ploutve nebo skřele nezamotávaly do sakoviny. Podběrák nepůjčujeme!
 6. Při lovu musí mít rybář u sebe vyprošťovač háčků (peán, pinzetu nebo kleštičky).
 7. Povolenka se vztahuje na 2 pruty, lze přikoupit třetí prut.
 8. Lov sumce či štiky na jedno-hák či dvoj-hák s jedním návazcem. Zákaz vláčení.
 9. Zakrmování ryb povoleno (pouze ze břehu). Umístění bójky, ani zavážení lodí není povoleno.
 10. Ryby se musejí po ulovení, případném vážení, měření a focení co nejrychleji pustit zpět do vody. Rybář se k uloveným rybám chová co nejšetrněji.
 11. Vícedenní povolenka není přenosná na druhou osobu.
 12. Parkování pouze na vyhrazených místech u rybárny. Pro přemístění vybavení lze využít vozík. Zákaz parkování u závory!
 13. Rybář a jeho doprovod nesmí svým chováním obtěžovat ostatní, jsou povinni udržovat pořádek, zejména se zakazuje odhazování odpadků včetně nedopalků cigaret.
 14. Je zakázáno jakékoliv poškozování zařízení a příslušenství revíru (stavby, mola, značení apod.).
 15. Sportovní rybolov a pobyt u rybníka Nový rybník – Dlouhoňovice je na vlastní nebezpečí a na odpovědnost držitele povolenky (i za rodinné příslušníky, domácí mazlíčky apod.).
 16. V případě, že má rybář sebou psa (či jiné zvíře), tak je povinen uklidit psí exkrementy a hlídat, že pes neničí okolní porosty.
 17. Při lovu ryb dodržují lovci mezi sebou vzdálenost podle značení lovných míst, nedohodnou-li se spolu jinak. Při lovu udicí musí být lovci u prutů přítomni tak, aby v případě potřeby mohli s nimi bezprostředně manipulovat.
 18. Při jakémkoli porušení pravidel a v řádu výše uvedeném bude rybáři odebráno povolení k lovu bez náhrady a rybář je v tomto případě povinen okamžitě opustit areál revíru. Provozovatel si vyhrazuje jakoukoli změnu pravidel odlovu a možnost nahlédnutí do vybavení.
 19. Na všech lovných místech lze postavit stan či bivak. Rozdělávat oheň je povoleno pouze na přenosných grilech.
 20. Od 23. 4. 2020 platí zákaz návštěv rybářů.