Sportovní rybolov

Jeden z nejlépe zarybněných soukromých revírů ve východních Čecháh: Nový rybník v Dlouhoňovicích u Žamberka.

Rybník o rozloze 2 ha je hodně zarybněn zejména kapry, kterých je stovky o hmotnosti 6-10 kg. Velké množství kaprů je také nad 10 kg a mezi ty největší patří kapři nad 20 kg. Dalšími rybami jsou zejména amur (nad 15 kg), štika (více než 1 m), sumec (do 180 cm), okoun, lín, úhoř a několik jeseterů včetně jedné vyzy (06_2023: 115 cm a 8 kg). V případě, že máte sebou dětské rybáře, lze lovit také bílou rybu, které je v rybníku dostatek jak pro dravé ryby, tak pro nadšené děti.

Nezbytnou podmínkou pro všechny rybáře a jejich doprovod je dodržování interního rybářského řádu a všech pravidel. Pro rybolov na našem rybníku není nutná svazová povolenka. Chytá se systémem chyť a pusť.

 

Základní pravidla revíru

  • Povolenky či chytací místo je třeba vždy domluvit předem (775 031 401, plundra@seznam.cz).
  • Vozidla rybáři parkují pouze na vyhrazené parkoviště u roubenky. K zavezení rybářského vybavení může každý rybář využít poskytnutý vozík, který je třeba vrátit na parkoviště, aby byl k dispozici pro další rybáře.
  • Každý, kdo na revíru chytá (vezme do ruky prut), musí mít zakoupenou platnou povolenku. Výjimkou jsou pouze děti do 12 let, kdy si povolenku zakoupí rodič/doprovod a děti tak mohou chytat se zodpovědným doprovodem.
  • Obsadit lovné místo a začít chytat lze jen po zakoupení platné povolenky.
  • Rybolov na všechny druhy povolenek mimo nočních (24-h, 36-h, 48-h a 72-h) začíná nejdříve v 7:00 a končí vždy v 19:00.
  • Rybáři nesmí opustit areál revíru v čase od 20:00 do 7:00 hod. Stejná pravidla se týkají i doprovodu, který musí být správci vždy nahlášen včetně návštěv!
  • Každý rybář je povinen mít háčky bez protihrotu nebo s mikro-protihrotemvyprošťovač háčků a dostatečně velký podběrák (minimálně 80 cm) (viz rybářský řád). Podložku od nás dostanete včetně vážícího saku.
  • Ulovená ryba se pokládá výhradně na mokrou podložku. Manipulace s rybou pouze mokrýma rukama. V případě pořizování fotografií je třeba rybu na podložce polévat vodou. Po vyfotografování je třeba rybu vrátit šetrně a bez zbytečného prodlužování zpět do vody.
  • Na lovných místech je povoleno postavit stan/bivak, rozdělávat oheň je povoleno pouze na přenosných grilech. Popel z grilu je zakázáno sypat kolem rybníka. Na popel je vyhrazena plechová popelnice u roubenky.
  • Každý návštěvník revíru musí udržovat pořádek jak na svém chytacím místě, tak i v okolí revíru. Je přísně zakázáno odhazování nedopalků cigaret!