Sportovní rybolov

Jeden z nejlépe zarybněných soukromých revírů ve východních Čecháh: Nový rybník v Dlouhoňovicích u Žamberka.

Rybník o rozloze 2 ha je vhodný jak pro zkušené rybáře (především kapraře a sumcaře), tak i pro příležitostné (ale rovněž zkušené) rybáře, kteří se dostanou k vodě třeba jen několikrát do roka a chtějí si tento čas náležitě užít. Nezbytnou podmínkou pro všechny je dodržování interního rybářského řádu a všech pravidel. Pro rybolov na našem rybníku není nutná svazová povolenka. Chytá se systémem chyť a pusť s možností zakoupit některé úlovky za zvýhodněnou cenu.

Dvou-hektarový rybník je hojně nasazen, když vedle více než 1000 kusů běžného tržního kapra (2 až 10 kg) plave v revíru cca 150 kusů trofejních kaprů velikosti 10 až 20 kg. Na své si přijdou také lovci sumců, kterých je v revíru aktuálně 6 délky od 1 m do 2 m včetně dvou zlatých/bílých sumců Lojzy (červenec 2018: 165 cm, 17 kg) a Lízy (listopad 2018: 178 cm a 33 kg). Dalšími rybami, které lze v rybníku ulovit jsou amuři (největší chycen 115 cm a 14,5 kg), štiky (několik délky přes 1 metr), jeseteři (do 100 cm), líni a okouni.

Základní pravidla revíru

  • Povolenky či chytací místo je třeba vždy domluvit předem (775 031 401, plundra@seznam.cz).
  • Vozidla rybáři parkují pouze na vyhrazené parkoviště u roubenky. K zavezení rybářského vybavení může každý rybář využít poskytnutý vozík, který je třeba vrátit na parkoviště, aby byl k dispozici pro další rybáře.
  • Každý, kdo na revíru chytá (vezme do ruky prut), musí mít zakoupenou platnou povolenku. Výjimkou jsou pouze děti do 12 let, kdy si povolenku zakoupí rodič/doprovod a děti tak mohou chytat se zodpovědným doprovodem.
  • Obsadit lovné místo a začít chytat lze jen po zakoupení platné povolenky.
  • Rybolov na všechny druhy povolenek mimo nočních (24-h, 36-h, 48-h a 72-h) začíná nejdříve v 7:00 a končí vždy v 19:00 pokud jde po vás na místo jiný rybář, jinak nejpozději ve 20:00.
  • Rybáři nesmí opustit areál revíru v čase od 20:30 do 7:30 hod. Stejná pravidla se týkají i doprovodu, který musí být správci vždy nahlášen včetně návštěv!
  • Každý rybář je povinen mít háčky bez protihrotu nebo s mikro-protihrotemvyprošťovač háčků a dostatečně velký podběrák (minimálně 70 cm) (viz rybářský řád). Podložku od nás dostanete, je v ceně povolenky.
  • Ulovená ryba se pokládá výhradně na mokrou podložku. Manipulace s rybou pouze mokrýma rukama. V případě pořizování fotografií je třeba rybu na podložce polévat vodou. Po vyfotografování je třeba rybu vrátit šetrně a bez zbytečného prodlužování zpět do vody.
  • Na lovných místech je povoleno postavit stan/bivak, rozdělávat oheň je povoleno pouze na přenosných grilech. Popel z grilu je zakázáno sypat kolem rybníka. Na popel je vyhrazena plechová popelnice u roubenky.
  • Každý návštěvník revíru musí udržovat pořádek jak na svém chytacím místě, tak i v okolí revíru. Je přísně zakázáno odhazování nedopalků cigaret!