Představujeme náš nový závodní tým CT Plundrovo rybářství

  • 26.9.2023

Rádi bychom představili náš zcela nový tým Carp Team Plundrovo rybářství, který se bude účastnit rybářských závodů a reprezentovat tak naše rybářství v rámci závodního sportovního rybolovu. Hlavními členy nově vzniklého týmu jsou Martin Golian a Honza Kotouček. Alespoň některých závodů bych se také rád zúčastnil já (Tomáš Plundra) osobně. Určitě není vyloučen start ani dalších spřátelených nadšenců v rámci naší „klubové“ skupiny. Martin bude chytat výhradně na nástrahy značky Handy Line, kde má domluvenou spolupráci. Honza je s jednou značkou v jednání, tak uvidíme, jak se dohodnou.

Cílem týmu pro příští rok je zúčastnit se přibližně 6 – 8 rybářských (kaprových) závodů v rámci ČR s tím, že 1 – 2 závody stihnou kluci už letos na podzim. Rádi bychom příští rok vyzkoušeli alespoň jedny středně velké závody a jako hlavní cíl v horizontu 3-4 let je účast na velkých kaprových závodech typu Stairs2Hell. V rámci domácích „klubových“ závodů na našem sportovním revíru v Dlouhoňovicích mají kluci volné pole působnosti a mohou se tak účastnit závodů společně i zvlášť, pod jménem našeho rybářství či v jiném týmu, záleží vždy na nich jak a s kým se dohodnou. Obecným cílem týmu je šířit povědomí o našem sportovním revíru a rybářství na jiných vodách a mezi jinými rybáři.

Vše se seběhlo velmi rychle a kluci tak mají za sebou premiérové závody, když se o víkendu 22. – 24. 9. 2023 zúčastnili Boiliesimo Carp Cup Brčekoly. Rybářské závody 12 týmů na 48-hodin lovu na sportovní revíru nedaleko Hrochova Týnce. Martin nestartoval na tomto rybníku poprvé, a tak jsme věděli, že z velké části bude o výsledku rozhodovat již páteční los. Z předešlých závodů bylo patrné, že o nejvyšší příčky téměř vždy bojují týmy z jedné poloviny rybníka a v druhé polovině jsou šance na úspěch výrazně nižší. Los dopadl nakonec průměrně, když Martin vylosoval prostřední číslo 6. Kluci chytili první bodovanou rybu závodů (bodovalo se 8 nejtěžších ryb nad 4 kg), ale poté se jim nedařilo prochytat k větším váhám. Nakonec nejtěžšího kapra ( 7,55 kg) našeho týmu měli kluci v sobotu večer zrovna, když jsem je byl navštívit a trochu podpořit. Ostatní bodované ryby byly kolem 5 kg. Celkové skóre 41,08 kg (4,74, 4,25, 4,86, 5,31, 7,55, 4,23, 5,49, 4,65) nakonec stačilo na 6. místo a 2. místo v rámci sektoru B. Všechny tři medailové pozice si rozdělily týmy v sektoru A. Za mě velmi solidní výsledek na prvních závodech a především první společné závodní zkušenosti.

Oficiální název týmu: CT Plundrovo rybářství

Celý název týmu: Carp Team Plundrovo rybářství

Zkrácený název týmu: CR PR

Členové týmu: Martin Golian, Honza Kotouček, Tomáš Plundra