Martin Golian z Carp Team Imothep obhájil vítězství v závodech O POHÁR PLUNDROVA RYBÁŘSTVÍ

• 22.5.2023

O víkendu 19. – 21.5. 2023 jsme na našem sportovním revíru v Dlouhoňovicích u Žamberka pořádali již třetí víkendové závody týmů na 48 hodin lovu největších kaprů a amurů. Bodovali jsme 3 nejtěžší ulovené ryby s limitem minimálně 8 kg. Celkem 12 týmů mělo 2 až 3 členy (jeden tým měl jednoho člena) a rybařilo na 3 pruty. Zástupci každého týmu si v pátek po registraci vylosovali nejprve pořadí losu a následně losovali chytací místo. Rybařilo se na místech 1, 2A, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 13 a 14. Startovalo se v pátek ve 12:00 a v neděli ve 12:00 byl konec. Následně proběhlo vyklizení chytacích míst, společný oběd a očekávané vyhlášení výsledků.

Závody byly napínavé a co do počtu ulovených bodovaných ryb jednoznačně nejúspěšnější. Zvítězil tým CARP TEAM IMOTHEP se zastoupením Martina Goliana, který nedal nikomu šanci a ukázal, že umí opravdu něco navíc. 🙂 Martin chytil celkem 9 bodovaných kaprů a celkové skóre 3 nej měl 47,68 kg (17,45 kg, 16,11 kg, 14,12 kg). Martin pobral i několik doplňkových cen, když ulovil první bodovanou rybu (kapr 8,59 kg), nejtěžší rybu závodů (17,45 kg), vyhrál svůj sektor a zároveň obsadil první místo také v těžbě ryb, kde se počítal bod za každého chyceného kapra či amura (68 ryb).

Umístění na 2. – 5. místě byla velmi vyrovnaná a také týmy na 6. – 10. místě mohli ještě ke konci závodů jedním úlovkem zamíchat pořadím. Mohutným finišem a historicky prvním závodním doublem (12,20 kg a 14,18 kg) se tým ALIGATO (Ladislav, Michal a Martin Karešovi) dostal půl hodiny před koncem závodů z průběžného 8. místa na 2. místo! Na bronzové příčce skončil CARP TEAM J@J (Jakub Kozelský a Jiří Hamáš), který od nedělní 4. hodiny ranní, díky kaprovi 16,40 kg pokukoval po místě druhém. Rozdíl mezi druhým a třetím místem byl pouhých 7 gramů (36,32 kg a 36,25 kg). Na 4. místě se umístil tým HASIČI HROBICE (Jan Pleskot, Renata Nováková, Roman Štěpánek) se skóre 31,67 kg. Nejtěsnější rozdíl byl mezi 5. a 6. místem, kde VOTJUBEK VS CARPS (Tomáš Slezák, Ondřej Flieger) nedělním výkonem a celkovým skóre 31,12 kg přeskočil o pouhý 1 gram (31,11 kg) tým BYLO NÁS PĚT (Jan Janeček, Petr Valerián, Jaroslav Skovajsa). U týmu BYLO NÁS PĚT stojí za zmínku, že ani druhý největší počet ulovených bodovaných ryb (6) nestačil na první pětku. BAVORÁCI (Jan a Tomáš Kotoučkovi) stále věřili v jednoho top kapra, který by je vystřelil na bednu, ale nakonec celkem 5 bodovaných ryb v pásmu 9 – 10 kg nestačilo na lepší, než 7. místo. Tým ROSŤA CARP FRINEDS – dříve Rybaření PRO (Adam Lép a Pavel Janků) chytil 4. nejtěžší rybu (14,70 kg), ale vytoužené třetí bodované ryby se tým nedočkal a krásný výsledek 23,95 kg stačil na místo 8. Tým HÁCÉ-REALITY.CZ  (Kamil Cupák a Filip Bárta) z místa číslo 9 skončil symbolicky na 9. příčce s dvěma bodovanými úlovky a skóre 18,37 kg. RDA SHAMAN (Roman, Daniel a Alexej Horákovi) s jedním bodovaným kaprem obsadil tentokrát 10. místo. Týmům KLESLAN FISCH (Petr Klee a Miroslav Slanina) a HAJDO (Emil Hájek a Dominik Donda) se štěstí tentokrát vyhýbalo a bodované ryby se nedočkaly.

Celkem se chytlo 42 bodovaných ryb nad 8 kg. Všech kaprů (254 ks) a amurů (16 ks) se chytlo 270 ks.

Velké poděkování patří rozhodčím (Vašek Kolář, Aleš Pravec, Karel Gulyas a Tomáš Ludvík) a také partnerům závodů, kteří věnovali věcné ceny:

Hlavní soutěžní kategorie – 3 nějtěžší kapři a amuři nad 8 kg:

1. CARP TEAM IMOTHEP (Martin Golian – místo 14): 47,68 kg (8,59 kg, 8,02 kg, 17,45 kg, 9,22 kg, 8,73 kg, 8,75 kg, 16,11 kg, 8,97 kg, 14,12 kg)
  2. ALIGATO (Ladislav, Michal a Martin Karešovi – místo 13): 36,32 kg (9,94 kg, 9,23 kg, 9,55 kg, 12,20 kg, 14,18 kg)
  3. CARP TEAM J@J (Jakub Kozelský a Jiří Hamáš – místo 10): 36,25 kg (8,45 kg, 9,02 kg, 10,83 kg, 16,40 kg)
  4. HASIČI HROBICE (Jan Pleskot, Renata Nováková, Roman Štěpánek – místo 11): 31,67 kg (11,77 kg, 9,90 kg, 9,70 kg, 10,00 kg, 9,36 kg)
  5. VOTJUBEK VS CARPS (Tomáš Slezák, Ondřej Flieger – místo 4): 31,12 kg (9,06 kg, 12,66 kg, 9,4 kg)
  6. BYLO NÁS PĚT (Jan Janeček, Petr Valerián, Jaroslav Skovajsa – místo 7): 31,11 kg (8,08 kg, 10,06 kg, 10,53 kg, 10,52 kg, 8,05 kg, 8,50 kg)
  7. BAVORÁCI TEAM (Tomáš a Jan Kotoučkovi – místo 8): 28,94 kg (8,90 kg, 9,00 kg, 9,28, 9,36 kg, 10,30 kg)
  8. ROSŤA CARP FRINEDS (Adam Lép a Pavel Janků – místo 2A): 23,95 kg (14,70 kg, 9,15 kg)
  9. HÁCÉ-REALITY.CZ  (Kamil Cupák a Filip Bárta – místo 9): 18,37 kg (8,48 kg, 9,89 kg)
  10. RDA SHAMAN (Roman, Daniel a Alexej Horákovi – místo 6): 8,28 kg (8,28 kg)
  11. – 12. KLESLAN FISCH (Petr Klee a Miroslav Slanina – místo 3) a HAJDO (Emil Hájek a Dominik Donda)

Doplňkové kategorie:

Cena Imothep – Nejtěžší ryba: CARP TEAM IMOTHEP (Martin Golian) – 17,45 kg

První bodovaná ryba: CARP TEAM IMOTHEP (Martin Golian) – 8,59 kg (čas pátek 12:25)

Těžba ryb (počet ks kapr a amur bez ohledu na váhu): CARP TEAM IMOTHEP (Martin Golian) – 68 ks ryb

Vítěz sektoru A (1, 2A, 14): CARP TEAM IMOTHEP (Martin Golian) – 47,68 kg

Vítěz sektoru B (3, 4, 11, 13): ALIGATO (Ladislav, Michal a Martin Karešovi) – 36,32 kg

Vítěz sektoru C (6, 7, 8, 9, 10,): CARP TEAM J@J (Jakub Kozelský a Jiří Hamáš) – 36,25 kg