Novinky ve sportovně-rybářské sezóně 2019 – 1. díl: Úvod

  • 28.2.2019

Březen klepe na dveře a na našem sportovním revíru v Dlouhoňovicích zbývá přesně 5 týdnů do začátku letošní sportovně rybářské sezóny (start v pátek 5. dubna). Jak jsme již avizovali, chystáme několik novinek a vylepšení a rádi bychom vás do prvního chytacího dne se vším seznámili. Všechny připravované změny, úpravy, opravy či novinky mají jeden společný cíl: ZVÝŠIT BEZPEČNOST A POHODLÍ RYB I RYBÁŘŮ na našem revíru. Vážíme si vás všech, kteří k nám z menší či vetší (někdo doslova velké) dálky jezdíte strávit volný čas, odpočinout si a kvalitně si zarybařit. Stejně tak důležité, jako vaše pohodlí a spokojenost je pro nás „pohodlí a spokojenost“ ryb v rybníce. Vždy jsme se pyšnili rybami ve velmi dobré kondici bez známek poranění. Je nám jasné, že s přibývajícím počtem rybářů a oblibou revíru (což nás obrovsky těší), bude náročné udržet  i nadále všechny ryby krásné a bez větších šrámů. Uděláme pro to ale maximum. V tomto 1. díle článku vám níže představujeme plánované novinky a v dalších článcích se jim budeme postupně více věnovat.

Plánované změny, úpravy a novinky na soukromém sportovním revíru v Dlouhoňovicích pro rok 2019:

a) Zvýšení bezpečnosti ryb a rybářů

  • Úprava rybářského řádu – jeho zpřísnění (manipulace s rybou, velikost a typ podložky a podběráku, povolené návazce, povolené háčky, bezprotihrot/protihrot/mikroprotihrot, síla vlasce,…).
  • Odstranění nebezpečných suchých stromů – výrazný prořež jižní strany (místa 1 až 8) s cílem zamezit riziku pádu větví či celého stromu na někoho z rybářů.

b) Zvýšení komfortu a pohodlí rybářů

  • Úprava chytacích míst – chytací místa budou postupně upravena s částečnou pokrývkou kůry či štěpky a na jižní straně (místa 1 až 8) dojde u každého místa k výraznému zvětšení prostoru pro stanování a bivakování.
  • Některá místa se mírně zvětší, vzniknou 2 zcela nová chytací místa a 1 bude zrušeno. Tím bude muset dojít k částečné změně číslování, ovšem se snahou zachovat co možná nejvíce míst se stávajícím číslem.
  • Bude postaveno malé dětské hřiště s pískovištěm v areálu u roubenky.
  • U dřevěného stolu na místě číslo 16 bude umístěn celoroční stan.