Poslední chytací den sezóny 2021 je za námi

  • 29.11.2021

Zima dorazila i k nám do rybářství a tak jsme dle plánu v neděli 28. listopadu ukončili letošní sportovně rybářskou sezónu v Dlouhoňovicích. Startovali jsme tradičně 1. dubna a chytalo se tedy nepřetržitě 242 dní. Poslední víkend přišla sněhová nadílka a v sobotu dokonce většina vodní plochy zamrzla. Poslední rybáři v chatce na místech 7 a 8 ulovili 1 jesetera a 3 štiky. Fotky na bílém pozadí jsou opravdu nezvyklé, gratulujeme.

Rádi bychom všem rybářům, kteří k nám jezdíte, moc poděkovali za přízeň a popřáli krásné Vánoce a hodně zdraví v novém roce 2022. Skutečně si vážíme toho, že se k nám z velké části pravidelně vracíte a v naprosté většině dodržujete pravidla našeho revíru. Opravdu minimum rybářů vědomě či nevědomě nějaké to pravidlo občas poruší. Mezi nejčastější prohřešky, které se letos vyskytovaly, lze vyjmenovat příliš velký hluk zejména větších skupin ve večerních hodinách. Stále řada rybářů také přijede s nedostatečně velkým keserem/podběrákem. A přes tučně vyznačený text na povolence a naše prosby, se najdou čas od času rybáři, kteří vysypou popel vedle chytacího místa, či na louku. Co nás opravdu těší je, že naprostá většina rybářů zapracovala na správné (průběžné) montáži s jedním háčkem bez protihrotu či mikro-protihrotem. Snažíme se prosbou na všechny také odbourat zlozvyk prudkých záseků po záběru. Přesto, že se stále pár takových najde, tak i zde došlo k velkému zlepšení proti prvním sezónám.

Novou sezónu máme v plánu zahajovat v pátek 1. dubna 2022 a pojedeme znovu nepřetržitě až do prvního zámrzu, tedy přibližně konce listopadu. Již teď lze rezervovat naše ubytovací kapacity na příští rok. Přes zimu máme tradičně v plánu různá vylepšení, opravy, úpravy a nějaké ty novinky. Ukážeme také fotografie dosazených ryb a budeme o všem dalším informovat v průběhu zimní přestávky.

Již teď víme, že po letech jednotného cenového tarifu našeho ubytování máme v plánu rozdělit ceník na 2 kategorie – víkendy, svátky, letní prázdniny a všední dny. Reagujeme tak zejména na větší víkendovou poptávku, kterou ne vždy jsme schopni uspokojit a na druhé straně máme stále často volné ubytovací kapacity ve všední dny. Rádi bychom tyto termíny pro vás cenově zatraktivnili.

Ceny povolenek nemáme v plánu příliš měnit. Výši denní povolenky necháme s velkou pravděpodobností beze změny a případné kosmetické zdražení nočních povolenek bude odhadem kolem 100,- Kč.

Petrův zdar.