II. ročník O pohár Plundrova rybářství vyhrál IMOTHEP CARP

• 18.10.2022

O víkendu 14. – 16. října jsme pořádali II. týmové víkendové závody na našem sportovním revíru v Dlouhoňovicích u Žamberka. Z vítězství se radoval Martin Golian z týmu IMOTHEP CARP, druhé místo obsadil tým BYLO NÁS PĚT (Jan Janeček, Lukáš Důbravka, Jaroslav Skovajsa) a třetí místo patřilo týmu ALIGATO (Ladislav Kareš, Karel Gulyas, Václav Kolář).

Závodů se zúčastnilo 11 týmů, převážně tříčlenných. V pátek dopoledne si závodníci vylosovali chytací místo a ve 12:00 jsme startovali. Rybařilo se na 3 pruty v týmu po dobu 48 hodin. Za bodovanou rybu jsme počítali 5 nejtěžších kaprů a amurů o váze nad 9,50 kg. Obecně se rybám příliš nechtělo a ve srovnání s běžným víkendem ryby braly o poznání méně. Nakonec se chytlo přibližně 150 úlovků, převážně kapři a několik amurů a jeseterů. Z bodovaných ryb byly vytaženy do podložky pouze 3 kapři. Několik málo pravděpodobně bodovaných ryb se rybářům nepodařilo bohužel dostat na břeh. Celkově byli kapři ale velmi opatrní a dávali si velký pozor. Obecně nejvíce záběrů a úlovků bylo na krajních místech 2A, 8, 9 a 14.

Vítězem se stal jediný jednočlenný tým IMOTHEP CARP na místě číslo 2A, který reprezentoval Martin Golian. Martin si vítězství zasloužil a doslova vydřel, když „musel“ sám zdolat neuvěřitelných 87 úlovků. První místo mu nakonec zaručil šupináč o váze 11,12 kg chycen v sobotu v 15:30. Martin také získal cenu za nejtěžší rybu závodů. Druhé místo obsadil tým ze Zlínska BYLO NÁS PĚT, chytající na místě číslo 6, díky kaprovi o váze 10,60 kg. Třetí příčka patřila zásluhou kapra 10,12 kg týmu ALIGATO na místě číslo 4.

O regulérnost a transparentnost se starala dvojice rybářů, tentokrát rozhodčích, Honza a Tomáš Kotoučkovi. První 3 týmy si tak rozdělily celkovou dotaci 42.500,- Kč. Cena za nejtěžší rybu byla vedle finanční odměny pořadatele podpořena také firmou IMOTHEP formou velké sady návnad bolies. Týmy na 4. až 11. skončily nerozhodně a odnesly si tak věcné ceny ve formě různých druhů návnad, které věnovali Rybářův krámek Žamberk, Handy line Pavel Hanuš a Imothep.

Podobně jako na jaře panovala po celý víkend klidná a přátelská atmosféra. Vedle nedělního guláše jsme pro závodníky chystali sobotní občerstvení ve formě grilované ořezávané krkovice a uzených pstruhů. Pstruzi byli z naší udírny, o grilování se postarali velmi profesionálně chlapi Hamáčkovi. Nechybělo samozřejmě ani pivo formou samoobslužného výčepu na malé i velké roubence.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem závodníkům za parádní atmosféru. Děkujeme klukům Kotoučkovým, za super přístup a zastání se role rozhodčích. Děkujeme také dvojici chlapů Hamáčků za profesionální grilování. Poděkování patří také partnerům (Rybářův krámek, Imothep, Handy line), kteří věnovali věcné ceny.