Chycen nový rekord revíru! Sumec 36 kg!

  • 26.7.2019

Dnes kolem páté hodiny ranní byl chycen skutečně nečekaný a zároveň rekordní úlovek. Rybář Tomáš se svými parťáky zdolal na místě číslo 15 (u roubenky) na cca 15 cm plotici sumce velikosti 173 cm a vážícího neuvěřitelných 36 kg! Rázem se tak dnešní úlovek stal doposud nejtěžším uloveným sumcem a zároveň nejtěžší zdolanou rybou sportovního revíru v Dlouhoňovicích u Žamberka! Po podzimním dosazení albína Lízy (listopadových 178 cm  a 33 kg) byla právě Líza považována nejen za nejdelší, ale rovněž za za nejtěžší rybu rybníka. Dnešní vousáč překonal poslední údaj o celé 3 kg. Máme velkou radost z dnešního úlovku spolu se šťastným a nutno podotknout zkušeným rybářem Tomášem (osobní rekord sumce 91 kg).

Vzhledem k velikosti rybníka, dravosti sumců a pestré rybí obsádce pokračujeme dále ve snižování počtu sumců v revíru, kdy vracíme zpět pouze Lojzu a Lízu. Tento obr tak podobně jako ostatní sumci nebude vrácen do našeho sportovního revíru. Aktuálně jsme v Dlouhoňovicích na čísle devíti velkých sumců (150+ cm) a neznámého množství malých (vytřených sumců). Cílový stav jsou 4 velcí sumci, z toho dva albíni (Lojza a Líza) a dva klasičtí. Tak uvidíme, kdy daného čísla dosáhneme.

Prestože jsme především „kaprová“ voda, chceme vám dále nabízet skutečně nevšední zážitky i z občasného zdolání těchto krásných vousatých ryb. Na druhé straně musíme jejich počet rozumně redukovat, aby i ostatní ryby v rybníku vůbec byly.